Super ματς στην Επανομή, νικήτρια η Αναγέννηση (4-3 την Καρδία)-Ισόπαλος ο Αχιλλέας στην Περαία (ΒΙΝΤΕΟ)

Πλούσιο θέαμα, επτά γκολ, συναρπαστική εξέλιξη και ιδανικό φινάλε για την Αναγέννηση είχε το ματς που έγινε στην Επανομή και ασφαλώς ήταν τυχεροί αυτοί που πήγαν και το παρακολούθησαν.

Μόλις στο 7΄η Αναγέννηση προηγήθηκε με πέναλτι του Πανυτσίδη (1-0), όμως Καρδία αντέδρασε και στο 38΄ισοφάρισε με τον Δήμου. Ετσι έκλεισε το α΄ ημίχρονο και αμέσως με την έναρξη της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Τζεράκη (1-2). Στο 57΄ο Μπαλασάς ισοφάρισε σε 2-2μ ενώ στο 76΄ και στο 77΄με δύο απανωτά γκολ ο Πσνυτσίδης έκανε χατ-τρικ και γύρισε το ματς για την ομάδα του (4-2). Το μόνο που κατάφερε η Καρδία ήταν να μειώσει με σε 4-3 με τον Μπουζάκη, στο 79′.

Με τη νίκη αυτή η Αναγέννηση φιγουράρει πρώτη στη βαθμολογία με 7 βαθμούς!

Διαιτήτευσε ο κ. Γιαννάκος.

Οι συνθέσεις:

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ: Μπούκας, Μπουλγουρίδης, Στασινόπουλος, Παπαζαχαρίας, Τσιομπανίδης, Αντωνιάδης, Κρυστάλης, Χαραλαμπίδης, Πανυτσίδης, Μπαλασάς, Τασιώνας.

ΚΑΡΔΙΑ: Μαλίτσος, Στάθης, Κουκορώνας, Κατσιγιάννης, Μαγκώτσιος, Λέμπερος, Δασκαλάκηςμ Τζεράκης, Δήμου, Μπουντόλας, Καρδαμίλας.

Δείτε όλο το ματς σε μαγνητοσκόπηση:

Στην Περαία, ο Αχιλλέας έμεινε στο 0-0 με την Αναγέννηση Ρυσίου, παίρνοντας τον πρώτο βαθμό στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας.