Αρχισαν οι…σφαγές! Ηττα με ψεύτικο πέναλτι στο Παραλίμνι (1-0)

Μετά το…”κερδίσαμε με γκολ οφ-σάϊντ” άρχισαν τα παράπονα του Ποσειδώνα Μηχανιώνας για τη διαιτησία, όπως συνέβη σήμερα στο ματς με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, στις Σέρρες. Φόβους τους οποίους είχε εκφράσει το BestCity.gr…

Η περιγραφή του αγώνα είναι από το δελτίο τύπου του Ποσειδώνα:

“Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής ο Ποσειδών Μηχανιώνας γνώρισε την ήττα από τον Απόλλων Παραλιμνίου με 1-0 χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκέκα στο 79ο λεπτό.
Μία αρκετά αυστηρή απόφαση από τον διαιτητή Κτίστη, ο οποίος λίγα λεπτά νωρίτερα “έκλεισε τα ματιά” σε χτύπημα εκτός φάσης σε βάρος του Αλτιντζή.
1️⃣ 1️⃣ Κυριακίδης, Δεληζάνος (83′ Ντόκου), Λαγόντζος, Τραχανάς, Καλλίδης (83′ Πάγιος), Τεμερτζόγλου, Κωστίκος (75′ Ταουσάνης), Προύντσης (65′ Πάνου), Ξανθόπουλος, Αλτιντζής, Γκέσιος (65′ Πάγκος).
🏆Μετά την σημερινή ήττα η ομάδα μας ισοβαθμεί με τον Απόλλωνα στην τρίτη θέση με 23 βαθμούς”