Αποκλεισμός στην παράταση για τον Κεραυνό Αγγελοχωρίου από τον Μαραθώνα

Η ημίωρη διαδικασία της παράτασης χρειάστηκε έτσι ώστε να βγει ο νικητής ανάμεσα στον Κεραυνό Αγγελοχωρίου και στον Μαραθώνα. Το τελικό 1-2 υπέρ των φιλοξενουμένων και το ένα εκ των δεκαέξι εισιτηρίων σφραγίστηκε με γκολ του Δαμουλάκη στο 99’.

Ο Κεραυνός με την ψυχολογία υπέρ του μετά το 6 στα 6 μπήκε αποφασισμένος να διεκδικήσει την πρόκριση. Το γκολ όμως του Αποστόλου σε ένα πολύ κρίσιμο ο σημείο (43’) έφερε μπροστά την ομάδα του Μαραθώνα και το Αγγελοχώρι να κυνηγάει το σκορ. Το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αρκετά καλό με τον Κεραυνό να πιέζει για την ισοφάριση και τους κίτρινους για το 0-2 που θα τους έφερνε ακόμα πιο κοντά στην νίκη- πρόκριση. Εκεί που το ματς φαινόταν ότι θα είχε νικητή πριν την παράταση ο Πολυκράτης στις καθυστερήσεις του αγώνα έφερε το ματς στα ίσα και οδηγηθήκαμε σε 30 λεπτά ακόμα αγώνα.

Τελικά η πρόκριση ήρθε για τους φιλοξενούμενους οι οποίοι με γκολ του Δαμουλάκη στο 99’ πήραν το σπουδαίο διπλό.