1-1 η Αναγέννηση στα Σφαγεία-Συντριβή Αχιλλέα από το Ρύσιο στην Περαία

Μία αγωνιστική πριν το φινάλε των play off της Α1 ισόπαλο και χωρίς νικητή έληξε το ντέρμπι της ημέρας ανάμεσα στην ΑΕ Ευόσμου και στην Αναγέννηση Επανομής. Στο γήπεδο του Θερμαϊκού και παρουσία αρκετού κόσμου οι κυανόλευκοι με το καλημέρα και πριν καλά – καλά το παιχνίδι βρει ρυθμό προηγήθηκε με 1-0 σκορ το οποίο παρά τις φιλότιμες προσπάθειες γηπεδούχων και φιλοξενουμένων δεν άλλαξε στα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης. Στην επανάληψη το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Πανυτσίδη έφερε το ματς στα ίσα και την αγωνία και για τους δύο αντιπάλους στα ύψη. Από κει και πέρα φαινόταν πως δύσκολα τόσο η ΑΕ Ευόσμου όσο και η Επανομή θα έφταναν στο γκολ εφόσον οι άμυνες «έσφιξαν» ακόμα περισσότερο. Το 1-1 σφράγισε την αναμέτρηση και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες και για τους δύο αντιπάλους.

ΣΤΗΝ ΠΕΡΑΙΑ, σ΄ ένα αδιάφορο για τον Αχιλλέα, οι πράσινοι γνώρισαν την συντριβή από την Αναγέννηση Ρυσίου με σκορ 0-4. Το ότι ο Αχιλλέας ήταν αδιάφορος δεν δικαιολογεί αυτή την εμφάνιση…