Τεράστια νίκη του Ποσειδώνα με ανατροπή μέσα στην Κέρκυρα (2-3)!! (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)

Νίκη που ίσως ισοδυναμεί με παραμονή στη Γ΄ Εθνική πέτυχε ο Ποσειδώνας, μέσα στην Κέρκυρα, επί του Αγίου Ματθαίου με σκορ 2-3!! Το διπλό αποκτά μεγαλύτερη αξία, διότι προήλθε με ανατροπή στα τελευταία λεπτά κι ενώ όλα έδειχναν στραβά και σκοτεινά…

Η ομάδα της Μηχανιώνας προηγήθηκε στο 33′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ηλία Ιγνατίδη, με τους γηπεδούχους να “απαντούν” στο 42′ με τον Χαρβαλιά, ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΟΦΑΜ, ενώ στο 64′ ο Γωνιάδης ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του.

Ομως, τι κι αν ο Ποσειδώνας βρισκόταν με την πλάτη στον τοίχο και τα λεπτά κυλούσαν εις βάρος του; ο Καστριτσέας στο 80ο λεπτό ισοφάρισε σε 2-2 και δύο λεπτά αργότερα ο Ξανθόπουλος πέτυχε ένα πολύ σημαντικό τέρμα ολοκληρώνοντας μια απίστευτη ανατροπή!

Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στον προπονητή οι οποίοι πήγαν με έναν και μοναδικό στόχο στο νησί των Φαιάκων και τον πέτυχαν!