Στραβοπάτημα στο Μεσημέρι με Δόξα Τριλόφου (2-2)

Σε ένα παιχνίδι γεμάτο πάθος και δύναμη, η Νίκη Μεσημερίου, ήρθε ισόπαλη 2-2 με τη Δόξα Τριλόφου.

Η Νίκη παρά την πρωτοβουλία των κινήσεων και την εδαφική υπεροχή της στο α΄ ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 38′ με το 0-1 να είναι το σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στο β΄ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 53′ ενώ η είσοδος του Σαλούκα έδωσε ώθηση στην επίθεση των “οράνιε” που ανέβασε το ρυθμό και οι προσπάθειες της καρποφορησαν στο 56′ με τον Τριαντάφυλλο Ποντίκα να φέρνει το ματς στα ίσα.

Στο 75′ ο Νίκος Σφυρής, λίγο μετά της είσοδο του στο παιχνίδι, έκανε την πλήρη ανατροπή, αλλά μια αδράνεια της αμυνας στο 89ο λεπτό της αναμέτρησης στέρησε τους 3 βαθμούς της νικης από την ομάδα του Μεσημερίου.

Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο στις 15:15 στο Πανόραμα.