Στραβοπάτημα Μεσημερίου στην Πυλαία, νίκη για τον Αχιλλέα! (ΒΙΝΤΕΟ)

“Στραβοπάτημα” για τη Νίκη Μεσημερίου, που δεν μπόρεσε να περάσει το εμπόδιο της ΑΕ Πυλαίας μένοντας στο 2-2 και παίρνοντας τον έναν βαθμό της ισοπαλίας, παραμένοντας όμως αήττητη στο πρωτάθλημα μετά από 7 αγωνιστικές.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 1ο μόλις λεπτό της συνάντησης με τους “οράνιε” να ισοφαρίζουν στο 49′ με πέναλτι που κέρδισε ο Τόσκα και εκτέλεσε ψύχραιμα ο Βασίλης Γερασίμου με το 7ο φετινό προσωπικό του τέρμα.

Η ΑΕ Πυλαίας πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 57′ με τη Νίκη να ισοφαρίζει και πάλι στο 72ο λεπτό με τον Φίλιππο Μιχαηλίδη.

Στα εναπομείναντα λεπτά η Νίκη προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει το ματς.

Δείτε το ένα από τα δύο γκολ της Νίκης Μεσημερίου:

ΣΤΟΥΣ Ν. ΕΠΙΒΑΤΕΣ ο Αχιλλέας Περαίας πέτυχε νίκη επί του Κισσού Χορτιάτη με 1-0.