Προκρίθηκε το Μεσημέρι μέσα στην Περαία (1-2)

Νίκη πρόκριση για την ομάδα του Μεσημερίου μέσα στην Περαία!

Οι “οράνιε” του Τάσου Μιχαηλίδη πέρασαν με 1-2, αφήνοντας εκτός νυμφώνος τον μέτριο Αχιλλέα.

Μετά το πρώτο αναγνωριστικό 20λεπτο η Νίκη ανέβασε στροφές και έχασε ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, αρχικά με κεφαλιά του Χαρίσκου, στη συνέχεια με σουτ του Μελλίδη και στην εκπνοή του ημιχρόνου με δοκάρι του αρχηγού, Βασίλη Γερασίμου.

Το β΄ ημίχρονο συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο και στο 51′ ο Νίκος Νικολάρας πλασαρε και άνοιξε το σκορ, μετά από πολύ έξυπνη πάσα σε φάουλ που εκτέλεσε ο Γερασίμου.

Στο 75′ ο Μελλιδης έδωσε ασίστ στο Νικολάρα που διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα, αλλά και της ομάδας του, με ένα πραγματικά εκπληκτικό σουτ που κατέληξε στο δεξί “παραθυράκι” της αντίπαλης εστίας.

Στο 85ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Τσιπιρτίμη σε 1-2 με το σκορ αυτό να είναι και το τελικό της αναμέτρησης.