“Πεντάρα” η Νίκη Μεσημερίου!

Με νίκη αποχαιρέτησε το 2023 η ομάδα του Μεσημερίου, καθώς επικράτησε του Ποσειδώνα Καλαμαριάς με το ευρύ 5-0.

Το σκορ άνοιξε ο Βασίλης Γερασίμου στο 31ο λεπτό, με πέναλτι που κέρδισε ο Σαλούκας, με το 1-0 να είναι το σκορ του Α’ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 47′, ο Γιαλετζής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας, ενώ στο 56′ μετά από ατομική ενέργεια του Τσακιρίδη , ποδοσφαιριστης των φιλοξενουμενων έστειλε τη μπάλα στο τέρμα της ομάδας του κ με αυτογκόλ έγινε το 3-0.

Στο 84′ ήταν η σειρά του Τόσκα με ένα εκπληκτικό γκολ να κάνει το 4-0 και στο 88′ ο Ζιβατσίνι να γράψει το τελικό 5-0.

Η επικράτηση αυτή φέρνει τη Νίκη Μεσημερίου στην 5η θέση της βαθμολογίας με 20 βαθμούς με το επόμενο παιχνίδι να είναι στις 7 Ιανουαρίου του νέου έτους απέναντι στη Δόξα Τριλόφου.