Πέρασε η Αναγέννηση Επανομής από την Πολίχνη, ισοπαλίες για Αγγελοχώρι και Μεσημέρι, 7άρα για Ν. Επιβάτες

Η Αναγέννηση Επανομής πέρασε από την Πολίχνη, επικρατώντας του τοπικού Φοίνικα με 0-2 και παραμένει μόνη πρώτη στον 2ο όμιλο της Α1 κατηγορίας.

Στον Αγιο Αντώνιο, ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου έφερε 0-0 με τον Ατρόμητο σ΄ ένα ματς με πολύ καλή διαιτησία από τον κ. Μπουρνέλη.

Ισοπαλία με σκορ 2-2… παραχώρησε η Νίκη Μεσημερίου σε εκτός έδρας παιχνίδι στο γήπεδο των Ταγαράδων απέναντι στη Δόξα Τριλοφου. Το σκορ άνοιξε ο Αλέξης Γιαλετζης στο 5ο λεπτό, με ασιστ του 15χρονου Νικου Τσακιριδη, αλλά η Δόξα ανέτρεψε το σκορ κ βρέθηκε μπροστά στο ημίχρονο με τέρματα στο 18′ κ στο 39′. Ο Αλέξης Γιαλετζης κ πάλι, στο 57ο λεπτό, σκόραρε κ έκανε το τελικό 2-2.

Τέλος, με το εντυπωσιακό 7-0 πέρασε από την έδρα των Ελπίδων Φοίνικα η Αναγέννηση Ν. Επιβατών, συνεχίζοντας τη φετινή εκπληκτική της πορεία στο πρωτάθλημα της Γ΄ κατηγορίας.