Νίκη τριών αστέρων στο Μεσημέρι (2 ΒΙΝΤΕΟ)

Επιστροφή στις νίκες για τη Νίκη Μεσημερίου, μετά από κάποια άτυχα αποτελέσματα, αφού επικράτησε με 3-1 της Ελπίδας Τούμπας.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 23′ με τους “οράνιε” να ισοφαρίζουν με πέναλτι που κέρδισε ο Τόσκα και εκτέλεσε εύστοχα ο αρχηγός Βασίλης Γερασίμου, στο 37′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη πίεσε περισσότερο και πήρε κεφάλι στο σκορ στο 61ο λεπτό με κεφαλιά του Γιαλετζή, ενώ το τελικό 3-1 έκανε ο Ερσι Τοσκα στις καθυστερήσεις περνώντας και τον τερματοφυλακα, ένα γκολ που βάσει εμφάνισής του, δικαιούταν.

Στο σημερινό παιχνίδι το βάπτισμα του πυρός με την ανδρική ομάδα πήραν ακόμα δύο 16χρονοι ποδοσφαιριστές που προέρχονται από την ακαδημία, ο Δημήτρης Λιαπης και ο Κωνσταντίνος Πανταλιδης.

Επόμενο παιχνίδι την επόμενη Κυριακή εκτός έδρας απέναντι στον ουραγό Ποσειδώνα Καλαμαριάς.