Νίκες για Μεσημέρι και Ν. Επιβάτες, ηττήθηκε ο Αχιλλέας στον Τρίλοφο

Την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα πήρε η Νίκη Μεσημερίου, απέναντι στον Κισσό Χορτιάτη, με 3-1 και έφτασε τους 12 βαθμούς στον 3ο όμιλο της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΜ.

Οι φιλοξενουμενοι άνοιξαν το σκορ στο 19′ όμως ένα λεπτό αργότερα ο Ζήσης Ζηβαχίνι με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1 και με αυτό το σκορ έκλεισε το Α’ ημίχρονο.

Στο Β’ ημίχρονο οι “οράνιε”, αν και είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, δυσκολεύτηκαν ιδιαίτερα απέναντι στη “σφιχτή” άμυνα των αντιπάλων.

Τη λύση έδωσε στο 88′ ο αρχηγός Βασίλης Γερασίμου με ένα εντυπωσιακό γυριστό σουτ λυτρωνοντας την ομάδα και σκοράροντας παράλληλα το 6ο φετινό του γκολ, ενω στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Νίκος Τσακιρίδης με ένα εξίσου όμορφο γκολ έκανε το τελικό 3-1.

ΣΤΟΝ ΤΡΙΛΟΦΟ, ο Αχιλλέας Περαίας δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε με 2-1 από την Δόξα, ενώ στον Αγιο Αντώνη η Αναγέννηση Νέων Επιβατών έριξε τέσσερα τεμάχια στον τοπικό Ατρόμητο με αυτό το 0-4 να φαντάζει και μικρό!