Λύγισε στην Ευκαρπία ο Ποσειδώνας, 1-0 από τον Μακεδονικό (ΒΙΝΤΕΟ)

Το πάλεψε όσο μπορούσε ο Ποσειδώνας στη Νέα Ευκαρπία, ωστόσο λύγισε από τον Μακεδονικό με 1-0. Η ομάδα της Μηχανιώνας αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα, αλλά και από τις διαιτητικές αποφάσεις. Σημειωτέον πως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι κυανόλευκοι υποχρεώθηκαν να παίξουν με 10 παίκτες, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κουτσικοβαγγέλη.

Το μοναδικό τέρμα του αγώνα πέτυχε ο Τσιαμπάζης στο 73΄ με το οποίο οι γηπεδούχοι έκαναν το 2 στα 2 στο πρωτάθλημα.

Πριν την έναρξη του ματς κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Νίκου Τσουμάνη τελευταία ομάδα του οποίου ήταν ο Μακεδονικός.

Οι συνθέσεις:

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ: Γουναρίδης, Χασάνογλου, Χατζηκωνσταντίνου, Δοξάκης, Σαραγιώτης, Βασιλείου, Ζανάκης, Πολύζος, Τοπούζης, Γαρύφαλος, Τσουκάνης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ: Παπαδόπουλος, Παϊραζίδης, Δεληγιαννίδης, Λαγόντζος, Καστριτσέας, Κουτσικοβαγγέλης, Τούλης, Κουκουλέκης, Τσακιρίδης, Ξανθόπουλος, Ντούνγκα.