Θριαμβευτικό πέρασμα της Νίκης Μεσημερίου από το Πανόραμα (1-4) (2 ΒΙΝΤΕΟ)

Μεγάλη νίκη για τη Νίκη Μεσημερίου που πέρασε νικηφόρα από το Πανόραμα κερδίζοντας την τοπική ομάδα με το ευρύ 1-4.

Το σκορ άνοιξε ο Βασίλης Γερασίμου μόλις στο 10ο λεπτό, με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, και με αυτό το σκορ έληξε το Α’ ημίχρονο.

Το α΄ ημίχρονο ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να ισοφαριζουν σε 1-1 αλλά οι “οράνιε” είχαν λύση και πάλι με τον Γερασίμου που με το 10ο προσωπικό του φετινό γκολ έκανε το 1-2 στο 63′.

Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Ζιβαχίνι , κάνοντας το 1-3 με κεφαλιά στο 69′, για να κλείσει ο ίδιος τον χορό των γκολ στο 92′ για το τελικό 1-4 σημειώνοντας παράλληλα το 5ο φετινό του τέρμα.

Η ομάδα του Μεσημερίου με τη νικη αυτή έφτασε τους 24 βαθμούς, σκαρφάλωσε προσωρινά στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, και υποδέχεται την επόμενη Κυριακή στις 11:30 την ομάδα της Μαλακοπης για το κλείσιμο του 1ου γύρου.