Η Μηχανιώνα φιλοξένησε Ηρακλή και Δόξα Δράμας-Νίκη με 3-0 για τον “Γηραιό”!

Τη νίκη πέτυχε ο Ηρακλής σε φιλικό αγώνα, επικρατώντας της Δόξας Δραμας με 3-0. Η αναμέτρηση έγινε στο γήπεδο της Μηχανιώνας, με τον Ηρακλή να δείχνει καλά στοιχεία , εν όψει των επίσημων υποχρεώσεων που ξεκινούν με τον θεσμό του κυπέλλου Ελλάδος.

Ο Μιχάλης Μπαστακός, ήταν αυτός που με σουτ κατάφερε να σκοράρει στο 27’ της αναμέτρησης ,πετυχαίνοντας το 1-0. Ο Ηρακλής έδειξε καλά στοιχεία και δημιούργησε και άλλες ευκαιρίες μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Το 2-0 έγινε απο τον Βραζιλιάνο Βιτίνιο, μετά από ωραία ενέργεια στο 53’. Λίγο πριν το φινάλε στο 89’ της αναμέτρησης ο Μανώλης Παπαστεριαννός χρίστηκε και αυτός σκορερ διαμορφωνοντας το τελικό 3-0.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Παλαβρακης, Πανάγου, Μανωλάκης, Αγγ. Παπαστεριανος, Κωστούλας, Μ. Παπαστεριανος, Πήλιος, Μασούρας, Κακκο, Μπαστακος και Βιτινιο.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ:Κολιοφούκας, Γιαννούσης, Στ. Θεοδοσιάδης, Πανουργιάς, Καλλίδης, Πετρίδης, Καραγιάννης, Τζούρακ, Πάβλιτς, Ελέζι και Β. Παπαδόπουλος.

Στο Β΄ Ημίχρονο αγωνιστηκαν και οι :Παπαϊωάννου, Τάσιος Αποστολίδης,Μπαβέλης,Οικονομίδης