Α-Σ-Τ-Α-Μ-Α-Τ-Η-Τ-Η η Νίκη Μεσημερίου-Πάντα πρώτη στην Α΄ κατηγορία!!! (ΒΙΝΤΕΟ)

Με 3 γκολ από το α΄ ημίχρονο η Νίκη Μεσημερίου πέρασε εύκολα από το γήπεδο της Καλαμαριάς, απέναντι στον Μεντεκα και παρέμεινε στην πρώτη θέση του 3ου ομίλου της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣΜ ανεβαίνοντας στους 39 βαθμούς.

Η Νίκη έδειξε απ την αρχή τις διαθέσεις της και προηγήθηκε με τον Τόσκα στο 20′, ο Γιαλετζής στο 27′ με κεφαλιά έκανε το 0-2 και ο Τσακιρίδης, στο 40′, έκανε τα πράγματα πιο εύκολα κάνοντας το 0-3.

Στο β΄ ημίχρονο οι “οράνιε” έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ, ενώ είχαν και δύο δοκάρια, με τον Βασίλη Γερασίμου στο 62′ και στο 67′ με τον Νίκο Μαρινόπουλο. Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 79′ με το 1-3 να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Επόμενο παιχνίδι για τη Νίκη την επόμενη Κυριακή στις 11:30 εντός έδρας απέναντι στον Αχιλλέα Περαίας.