Αφησαν την Αναγέννηση με 9 παίκτες στο 2-2 με τον Παύλο Μελά (ΒΙΝΤΕΟ)

Με εννέα ποδοσφαιριστές άφησε η διαιτησία να αγωνίζεται η Αναγέννηση (από ένα σημείο και μετά), στην πρεμιέρα των play offs με τον Παύλο Μελά που έγινε στο γήπεδο της Επανομής.

Με δύο γρήγορα γκολ του Ζλατίντση στο 9΄και στο 19΄οι Σταυροπολίτες προηγήθηκαν με 0-2 αγχώνοντας παίκτες και προπονητή της Αναγέννησης η οποία, πάντως, κατάφερε να αντιδράσει. Με πέναλτι στις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου ο Κώστας μείωσε σε 1-2 και ο ίδιος παίκτης στο 86΄ έβαλε το γκολ της ισοφάρισης (2-2).

Ο Κώστας στο 49΄αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, ενώ τον δρόμο για τα αποδυτήρια πήρε και ο τερματοφύλακας, Γιαρμάς, αφήνοντας την ομάδα με 9 παίκτες. Με 10 τελείωσε ο Παύλος Μελάς, λόγω αποβολής του Κωνσταντινίδη.