Ατυχη η Νίκη Μεσημερίου, 1-1 με τον Εθνικό Πυλαίας-Φανταστική η Κ18 του Αριστοτέλη Επανομής στη ΧΑΝΘ

Ισόπαλη με 1-1 ήρθε η Νίκη Μεσημερίου με αντίπαλο τον Εθνικό Πυλαίας για την 3η αγωνιστική της Α΄ κατηγορίας της ΕΠΣΜ.

Η Νίκη, όντας ανώτερη, προηγήθηκε με τον αρχηγό της Βασίλη Γερασίμου , ο οποίος πέτυχε το 4ο φετινό του γκολ, στο 15′ της αναμέτρησης και θα μπορούσε να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ καθώς έχασε αρκετές ευκαιρίες στο Α’ ημίχρονο.

Στο Β’ ημίχρονο ενώ διατηρούσε εύκολα το αποτέλεσμα και είχε μάλιστα οριζόντιο δοκάρι, μια άτυχη στιγμή της άμυνας στο 87′ της στέρησε τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Επόμενο παιχνίδι την ερχόμενη Τετάρτη με τον Μεντεκα Καλαμαριάς ξανά στο Μεσημέρι.

ΣΤΟ ΒΟΛΛΕΪ, μετά από μια φανταστική εμφάνιση η Κ18 των γυναικών του Αριστοτέλη Επανομής, επικράτησε μέσα στη ΧΑΝΘ με 0-3 σετ (9-25, 25-27, 14-25)