Αλλοίωση αποτελέσματος στο Μεσημέρι-Χωρίς λόγο ισοπαλία με Σουρωτή

Ισόπαλη με σκορ 2-2 έληξε η αναμέτρηση της Νίκης Μεσημερίου με τον Ορφέα Σουρωτής, ένα σκορ το οποίο “βοήθησε” στο να διαμορφωθεί ο διαιτητής, καθώς στο α΄ ημίχρονο δεν έδωσε καταφανέστατο πέναλτι υπέρ της νίκης (“είχα αμφιβολίες” είπε έξω απο τα αποδυτήρια σε όσους τον ρωτούσαν!!!Μα η αμφιβολία είναι υπερ του επιτιθέμενου έτσι δεν είναι κ. διαιτητά;), ενώ στο τέλος σφύριξε την εσχάτη των ποινών υπέρ της Σουρωτής, χωρίς να υπάρχει κάτι το επιλήψιμο!

Το σκορ άνοιξε ο Αλέξης Γιαλετζής στο 14΄και με αυτό το 1-0 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Στο ξεκίνημα του β΄ ημιχρόνου ο Ορφέας ισοφάρισε, όμως στο 68΄ο Γιαλετζής με το 11ο φετινό του γκολ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην Νίκη. Στο 90΄ με πέναλτι-φάντασμα η Σουρωτή έγραψε το τελικό 2-2…