“Αλήτης” Κεραυνός, πέταξε έξω τον Ποσειδώνα Καλαμαριάς!

Πραγματικός… “αλήτης” ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου, αφού έδωσε ελπίδες στο α΄ ημίχρονο, στον Ποσειδώνα Καλαμαριάς, τελικά τον πέταξε έξω από την επόμενη φάση του κυπέλλου της ΕΠΣ Μακεδονίας, νικώντας με 2-1 (με ανατροπή)!

Αυτή η νίκη-πρόκριση του “Αγιαξ” αποκτά ακόμα μεγαλύτερες διαστάσεις αν αναλογιστεί κανείς πως ο αντίπαλος είναι ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας (Α1), αλλά και το ότι ο προπονητής, Νίκος Παρούτογλου, δεν έβαλε ούτε έναν βασικό ποδοσφαιριστή, δίνοντας ευκαιρία στα νέα παιδιά τα οποία απέδειξαν πως αξίζουν πολλά!

Μόλις στο 1΄ο Ποσειδώνας ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Καρατζιώτη, δείχνοντας πως ίσως το ματς να ήταν εύκολο για την ομάδα του (0-1). Ομως μόνο έτσι δεν ήταν τα πράγματα…

Ο Κεραυνός ανέβηκε και παρ΄ ότι το σκορ δεν άλλαξε στο α΄ μέρος, στην επανάληψη επήλθε η έκρηξη!

Με Ζιάγκα και Τσιμτσιλιάκο οι Αγγελοχωρίτες ανέτρεψαν την κατάσταση, ενώ έχασαν κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνουν ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ.

Το τελικό 2-1 έστειλε τον Κεραυνό στην επόμενη φάση της διοργάνωσης!