Φουλ του “4” για την Αναγέννηση Επανομής με τέσσερα γκολ και τέσσερις βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο!!

Μεγάλη, σε σημασία, νίκη πέτυχε η Αναγέννηση Επανομής η οποία στο εξ΄ αναβολής παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της Α1 της ΕΠΣΜ, επικράτησε του Ποσειδώνα Καλαμαριάς με σκορ 4-2. Το ματς μόνο εύκολο δεν ήταν για τους “πρασινοκίτρινους”, κι αυτό φάνηκε από το ξεκίνημα, όταν και βρέθηκαν πίσω σκορ, μόλις στο 4ο λεπτό!

Ομως η αντίδραση ήταν συντονισμένη με την Αναγέννηση να γυρίζει γρήγορα το παιχνίδι από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με 3-1.

Η δουλειά μάλλον είχε γίνει κι έτσι στην επανάληψη υπήρξε διαχείριση του αποτελέσματος με το τελικό 4-2 να φέρνει την ομάδα της Επανομής πρώτη και με διαφορά 4 βαθμών πλέον από ον δεύτερο Αχιλλέα Τριανδρίας τον οποίο μάλιστα περιμένει την προσεχή αγωνιστική…