Φινάλε με “λευκή ισοπαλία” στην Εδεσσα

Χωρίς να φορτσάρει ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας έφυγε με το 0-0 από την Εδεσσα, κόντρα στον τοπικό Εδεσσαϊκό, διατηρώντας το αήττητο και τερματίζοντας φυσικά στην πρώτη θέση, παίρνοντας το εισιτήριο για τα μπαράζ ανόδου στη Superleague 2!

Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι με την ισοπαλία αυτή εξασφάλισαν και μαθηματικά την παραμονή τους στη Γ΄ Εθνική.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Μέχρι το 10ο λεπτό δεν υπήρξε κάτι ιδιαίτερο πέρα από ένα κόρνερ του Ποσειδώνα.

15o ΔΟΚΑΡΙ ΟΡΙΖΌΝΤΙΟ για τον Εδεσσαϊκό, φοβερό σουτ του Προυντση έξω από την περιοχή.

20ο Γκολ για τον Εδεσσαϊκό ακυρώνεται ως offside. Οι Πράσινοι κέρδισαν φάουλ στην εκτέλεση ο Κυζιρίδης, έπιασε την κεφάλια ο Μωυσίδης η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα αλλά ο επόπτης σήκωσε την σημαία.

25o Καλή ευκαιρία για τον Ποσειδώνα με σουτ έξω από την περιοχή, λίγο άουτ

28ο λεπτό καλή στιγμή για τον Εδεσσαϊκό, ο Κατικαριδης έκανε την παράλληλη σέντρα δεν πρόλαβε για λίγο ο Παπαστεργίου

75o λεπτό τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαϊκό, ο Προυντσης έβγαλε μόνο τον Πούπη με τον Συλλέκτη ο αρχηγός πλάσαρε με την μπάλα να καταλήγει λίγο πάνω από το δοκάρι.