Τεράστια νίκη του Αχιλλέα Περαίας επί του Ολυμπιακού με 2-0!!!-Ηττα στο Μεσημέρι για τη Νίκη

Μία πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε ο Αχιλλέας επί του Ολυμπιακού Θεσσαλονίκης με 2-0, καταφέρνοντας να σκαρφαλώσει στην 3η θέση της βαθμολογίας του 5ου ομίλου της Α΄ κατηγορίας και να ετοιμάζεται, πια, για τα πλεϊ οφ που οδηγούν στην Α1! Οι “πράσινοι” σημείωσαν τα δύο γκολ της νίκης με Γκρίτζαλη και Σωτηριάδη.

ΣΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ, την ήττα γνώρισε η Νίκη στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος από την ομάδα του Απόλλωνα Κ. Σχολαρίου με σκορ 1-2. Οι φιλοξενουμενοι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό με τη Νίκη να φέρνει το ματς στα ίσα στην εκπνοή του 1ου ημιχρόνου, με τον Ερσι Τοσκα, και τον Απόλλωνα να κερδίζει τελικά τον αγώνα με γκολ στο 72′. Το τέλος του πρωταθλήματος βρίσκει τους “πορτοκαλί” στην 7η θέση της Α’ κατηγορίας του 5ου ομίλου της ΕΠΣΜ με 24 βαθμούς και τέρματα 21-13.