Τα χόρτα “έπνιξαν” το παρεκκλήσι Πέτρου και Παύλου στην Περαία
![Τα χόρτα “έπνιξαν” το παρεκκλήσι Πέτρου και Παύλου στην Περαία](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2022/05/Εκκλησάκι-Περαίας-χόρτα.jpg)
Αθλια είναι η εικόνα που παρουσιάζει ο προαύλιος χώρος στο παρεκκλήσι Πέτρου και Παύλου στην Περαία. Τα χόρτα έχουν φουντώσει και η εικόνα που παρατηρείται είναι πολύ άσχημη…
Κι όλα αυτά στο πιο κεντρικό σημείο της Περαίας, λίγο πριν από την Σκάλα, όταν ο επισκέπτης κατεβαίνει από το λεωφορείο για να αντικρίσει αυτό το χάλι…
Οι εντυπώσεις αλγεινές.