Συνεχίζει ο ΟΦΚΑΘ στον Τύρναβο
![Συνεχίζει ο ΟΦΚΑΘ στον Τύρναβο](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2021/03/ΟΦΚΑΘ-3.jpg)
Συνεχίζει για τρίτη μέρα την προσπάθεια βοήθειας στους σεισμοπαθείς συνανθρώπους μας στην ευρύτερη περιοχή του Τυρνάβου ο ΟΦΚΑΘ.
Κλιμάκια των εθελοντών επιχειρούν απο νωρίς το πρωί σε διαφορα χωριά στήνοντας σκηνές, κάνοντας διανομή συσσιτίου, υγείονομικες καλύψεις και ψυχολογική υποστήριξη κατοίκων.
Ο ΟΦΚΑΘ, δέχτηκε και την επίσκεψη του υπαρχηγού του Πυροσβεστικού Σώματος κ.Κλεφτοσπύρου καθώς και του κ Φαλάρα περιφερειακού διευθυντή Θεσσαλίας Π.Υ, καθώς και του Αστυνόμου Ά κ.Πατσιουρα απο το Α.Τ.Τυρνάβου, οι οποίοι τους συνεχάρησαν για την συνδρομή τους.