Στην άκρη το Τοπικό της Μηχανιώνας από την απόφαση για το πανηγύρι
![Στην άκρη το Τοπικό της Μηχανιώνας από την απόφαση για το πανηγύρι](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2021/08/Συμβούλιο.jpg)
Απόφαση χωρίς την επί της ουσίας συμμετοχή στην απόφαση του Τοπικού Συμβουλίου της Μηχανιώνας, πάρθηκε από τον Δήμο Θερμαϊκού, όπως κατήγγειλε η παράταξη “Νέα Πορεία” του Γιάννη Μαυρομάτη, στο τελευταίο Δημοτικό Συμβούλιο. Η Αξιωματική αντιπολίτευση του Δήμου μας, υπογράμμισε πως η ένστασή της δεν έχει να κάνει με την απόφαση ακύρωσης του πανηγυριού (αυτή καθ΄ αυτή), αλλά με τον τρόπο με τον οποίο φτάσαμε ως εδώ, κάνοντας στην ουσία στην άκρη το Τοπικό της περιοχής.
Επί προσθέτως, όπως λέει η “Νέα Πορεία”, δεν έγινε ποτέ συνεδρίαση του Τοπικού, αλλά τηλεφωνική (δια περιφοράς) ψηφοφορία. Κάτι που δεν προβλέπεται…