ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ: Πρόκριση Ποσειδώνα με χατ-τρικ Ιγνατίδη (4-1)!!!

Μεγάλη νίκη-πρόκριση για τον Ποσειδώνα Μηχανιώνας ο οποίος επικράτησε με το ευρύ 4-1 επί του Απόλλωνα Παραλιμνίου και πέρασε στην β΄φάση του Κυπέλλου Ελλάδας!!! Ωστόσο, η πρόκριση μόνο εύκολα δεν ήρθε, καθώς χρειάστηκε η εξτρα διαδικασία της παράτασης, ενώ το συγκρότημα του Δημήτρη Κάλφα έχανε μεχρι το 88΄, ευρισκόμενο προ του φάσματος του αποκλεισμού…

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ιγνατίδης ο οποίος πέτυχε τρία γκολ και έδειξε πως θα είναι ο άνθρωπος που θα σηκώσει στους ώμους του φέτος το θέμα γκολ για τον Ποσειδώνα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ:

8΄Σουτ του Κουκουλέκη, πάνω απ΄ το οριζόντιο δοκάρι.
15΄Σουτ του Καρυοφίλη για το Παραλίμνι, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
16΄Κι άλλη ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με καρφωτή κεφαλιά του Ζιάκα, έδιωξε όπως-όπως ο τερματοφύλακας του Ποσειδώνα
21΄Φάση διαρκείας για τον Ποσειδώνα με τελικό αποδέκτη τον Ιγνατίδη , έδιωξαν οι αμυντικοι των Σερραίων.
33΄ΓΚΟΛ: Ο Απόλλωνας ανοίγει το σκορ με τον Γάκη να πλασάρει από πλεονεκτική θέση (0-1)
35΄Σουτ του Θεοδωρίδη, πάλι για το Παραλίμνι, απόκρουσε ο Παπαδόπουλος.
44΄Κεφαλιά του Λαγόντζου, απόκρουσε ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Β΄ημίχρονο

55΄Ο Φούσκας ανατρέπεται μέσα στην περιοχή, όμως ο διαιτητής του βγάζει κίτρινη για θέατρο
72΄Προωθημενη μπαλιά του Φούσκα στον Ιγνατίδη, το πλασε του τελευταίου πάνω στον τερματοφύλακα
88΄ΓΚΟΛ: Η λύτρωση για τον Ποσειδώνα με τον Κουτσικοβαγγέλη να βρίσκεται σε πλεονεκτική θέση μέσα στην περιοχή, να πλασάρει και να ισοφαρίζει (1-1)

Παράταση

Η παράταση ήταν η παράσταση του Ιγνατίδη ο οποίος με τρία προσωπικά γκολ έστειλε την ομάδα του στην επόμενη φάση της διοργάνωσης

99΄ΓΚΟΛ: Ο Ξανθόπουλος κερδίζει πεντακάθαρο πέναλτι, εκτελεί ο Ιγνατίδης… 2-1!!
106΄ΓΚΟΛ: Ατομική προσπάθεια του Ιγνατίδη και γκολ 3-1!!
115΄ ΓΚΟΛ: Νέο σόου Ιγνατίδη και 4-1 μέσα σε αποθέωση!!