Ποδόσφαιρο και βόλλεϊ σήμερα στον Θερμαϊκό
![Ποδόσφαιρο και βόλλεϊ σήμερα στον Θερμαϊκό](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2021/11/Σπορ.jpg)
Τρία παιχνίδια ποδοσφαίρου και ένα βόλλεϊ φιλοξενούνται σήμερα στον Δήμο Θερμαϊκού με τις ομάδες μας να ετοιμάζονται για σκληρές μάχες εντός των γραμμών των αγωνιστικών χώρων.
Σπουδαιότερος σε σημασία είναι ο αγώνας βόλλεϊ που γίνεται στις 6 το απόγευμα στο κλειστό του ΚΑΠΠΑ, εκεί όπου ο Περσέας Περαίας υποδέχεται τον Εβρο Σουφλίου για την Α2 των ανδρών. Ο Περσέας, ο οποίος θα επιδιώξει άλλη μία νίκη, προκειμένου να αναρριχηθεί ακόμα ψηλότερα στη βαθμολογία και επομένως χρειάζεται την στήριξη όλων μας!
Νωρίτερα στα ποδοσφαιρικά γήπεδα:
Στην Επανομή, η Αναγέννηση παίζει με τον ουραγό της Α1, Φοίνικα Πολίχνης και εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσει!
Στο Αγγελοχώρι, ο Κεραυνός των συνεχών επιτυχιών, υποδέχεται την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΟΚ που κατεβαίνει στην Α κατηγορία. Το όνομα και μόνο του αντιπάλου θα συγκεντρώσει κόσμο στο γήπεδο.
Στην Πυλαία, ο Αχιλλέας Περαίας θα δοκιμαστεί απέναντι στους Σούτερς, για τη Β΄ κατηγορία, ενώ στους Νέους Επιβάτες η Αναγέννηση Ν. Επιβατών θα υποδεχθεί τον Κεραυνό Μονοπηγάδου.
Ολα τα ποδοσφαιρικά ματς ξεκινούν στις 3 το μεσημέρι.