Πένθιμη κωδονοκρουσία για την ημέρα μνήμης της Γενοκτονίας του Θρακικού Ελληνισμού
![Πένθιμη κωδονοκρουσία για την ημέρα μνήμης της Γενοκτονίας του Θρακικού Ελληνισμού](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2022/04/Αγία-Τριάδα-εκκλησία.jpg)
Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων μνήμης για τα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική Καταστροφή, πρόκειται να πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 6 Απριλίου κα ώρα 12μ.μ, από όλους τους Ιερούς Ναούς της Ιεράς Μητροπόλεως Νέας Κρήνης και Καλαμαριάς πένθιμη κωδωνοκρουσία, καθώς η 6 η Απριλίου έχει καθιερωθεί ως ημέρα μνήμης της Γενοκτονίας του Θρακικού Ελληνισμού.