Μικρή μείωση κρουσμάτων στον Δήμο μας
![Μικρή μείωση κρουσμάτων στον Δήμο μας](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2021/04/Κορονοϊος-2-1.jpg)
Για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα βελτιώνονται τα επιδημιολογικά δεδομένα στον Δήμο Θερμαϊκού. Τα ενεργά κρούσματα μειώθηκαν στα 125 από 134 που ήταν την προηγούμενη εβδομάδα, ενώ και στα νοσοκομεία είναι μικρότερος ο αριθμός των δημοτών που νοσηλεύονται, 25 άτομα συνολικά.
Βεβαίως, δεν χρειάζεται κανένας εφησυχασμός, καθώς ανά πάσα στιγμή τα δεδομένα μπορούν ν΄ αλλάξουν, ενώ στο κάδρο θα πρέπει να μπει και ο μικρός αριθμός των τεστ που έγιναν στην περιοχή μας την περασμένη εβδομάδα…