Μεγάλη νίκη των “οράνιε” στο Μεσημέρι-Ηττα στο τέλος για την Αναγέννηση Ν. Επιβατών

Μεγάλη νίκη, που την κρατάει ζωντανή στο στόχο της τετράδας, πέτυχε η Νίκη Μεσημερίου με 2-0 απέναντι στον πρωτοπόρο του 5ου ομίλου της Α΄ κατηγορίας, Αετο Βασιλικών.

Το σκορ άνοιξε με κεφάλια ο Ζήσης Ζιβαχίνι στο 55ο λεπτό του αγώνα και στο 65′ ο Αλέξης Τζιάλ διπλασίασε τα τέρματα των “οράνιε” ενώ ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι 15 λεπτά αργότερα.

Με τη νικη αυτή η ομάδα του Μεσημερίου ανεβαίνει προσωρινά στην 4η θέση και περιμένει τα αυριανά αποτελέσματα.

Ειδικη μνεία στον τερματοφυλακα Μαλαμή που με τις επεμβάσεις του απομάκρυνε κάθε ελπίδα των φιλοξενουμενων να πάρουν κάτι θετικό.

ΓΙΑ ΤΗ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, η Αναγέννηση Ν. Επιβατών δέχθηκε γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα στην Κρήνη, χάνοντας με 1-0.