Λαμπτήρες LED στα σχολεία
![Λαμπτήρες LED στα σχολεία](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2021/04/LED-5.jpg)
Αντικατάσταση 1790 λαμπτήρων με νέους λαμπτήρες τυπου LED έγινε σε πολλά σχολεία της περιοχής μας. Με την ενέργεια αυτή επιχειρείται τόσο η μείωση της κατανάλωσης ρεύματος στις σχολικές μονάδες, όσο και η παροχή καλύτερης ποιότητας φωτισμού στις αίθουσες διδασκαλίας των σχολείων.
Στην πρώτη φάση έγιναν αντικαταστάσεις λαμπτήρων σε 9 Δημοτικά σχολεία και 1 Νηπιαγωγείο. Θα ακολουθήσει και επόμενη φάση, με στόχο σταδιακά να αντικατασταθούν όσο το δυνατόν περισσότερες λάμπες σε όλα τα σχολεία.