Θράσος Τσαμασλή για το χάλι της φωτογραφίας: “Να μην ανησυχείτε καθόλου”
![Θράσος Τσαμασλή για το χάλι της φωτογραφίας: “Να μην ανησυχείτε καθόλου”](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2021/03/Πάρκο-Φιλίππου.jpg)
Στη φωτογραφία εικονίζεται το συντριβανάκι του πάρκου της Περαίας (Ανθέων με Φιλίππου). Βρώμικο νερό, γεμάτο σκουπίδια, σε τραγική κατάσταση. Ενεργή εστία μόλυνσης για μικρούς και μεγάλους. Μια εικόνα η οποία αμέσως έγινε viral στα social media με αρνητικά σχόλια απ΄ όλους.
Κι όμως ο δήμαρχος Τσαμασλής, είχε το θράσος να υποσχεθεί πως σε λίγες ημέρες όλα θα είναι εντάξει: “Να μην ανησυχείτε καθόλου, σε λίγο καιρό και θα καθαριστεί αλλά θα μπει σε λειτουργία όπως πρέπει”, ήταν η απάντησή του σε σχετικό αρνητικό σχόλιο.
Και γιατί έφτασε η κατάσταση σε αυτό το σημείο αγαπητέ; Και μάλιστα σε ένα από τα κεντρικότερα σημεία της Περαίας; Δεν το είδατε; Το ξεχάσατε; Διέλαθε της προσοχής σας ή απλά δεν δώσατε καμία σημασία;
“Θα περιμένουν εθελοντές να πάνε να το καθαρίσουν και μετά θα βγουν να δώσουν συγχαρητήρια, απλα τραγικοί!”, ήταν ένα άλλο σχόλιο προβλέπει με ακρίβεια το μέλλον…