Η πρώτη συγκομιδή του Μάρδα υπέρ του Παιδικού Χωριού SOS
![Η πρώτη συγκομιδή του Μάρδα υπέρ του Παιδικού Χωριού SOS](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2021/07/Μάρδας-συγκομιδή.jpg)
Την πρώτη του συγκομιδή από τον προσωπικό του κήπο, στους Νέους Επιβάτες, μάζεψε προ ημερών ο πρώην υπουργός και τέως βουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ, Δημήτρης Μάρδας, ο οποίος αποφάσισε αυτή η πρώτη “φουρνιά” από κολοκυθάκια, πιπεριές και αγγουράκια να δοθούν στο Παιδικό Χωριό SOS, στο Πλαγιάρι.
Ετσι ο κ. Μάρδας έβαλε στα τελάρα τη συγκομιδή και μαζί με άλλους ερασιτέχνες καλλιεργητές (φίλους του) μετέβησαν στο Παιδικό Χώριο όπου και… ξεφόρτωσαν!
Μια κίνηση που μετράει…