Ανω Περαία: Ατμόσφαιρα εθνικής επετείου στον Σύλλογο Γυναικών “Αγάπη” (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)
![Ανω Περαία: Ατμόσφαιρα εθνικής επετείου στον Σύλλογο Γυναικών “Αγάπη” (ΦΩΤΟΡΕΠΟΡΤΑΖ)](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2022/10/Αγάπη-4.jpg)
Μέσα σε πολύ ωραίο κλίμα, απόλυτα προσαρμοσμένο στην ατμόσφαιρα της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου που πλησιάζει, πραγματοποιήθηκε στο Πνευματικό Κέντρο, στην Ανω Περαία, η εκδήλωση του Συλλόγου Γυναικών “Αγάπη” με θέμα το έπος του ΄40.
Την εκδήλωση χαιρέτησε η Πρόεδρος του Συλλόγου επί 25 έτη, κ. Άννα Χατζηκυριάκου, ενώ χαιρετισμό απέδωσε ο Πρόεδρος του Εκκλησιαστικού Συμβουλίου Πρωτοπρεσβύτερος, Νικόλαος Κουρασαντζής, ο οποίος ανέπτυξε το θέμα “Η Ιταλική εισβολή στην Ελλάδα” και τέλος έκλεισε ο Δήμαρχος Θερμαϊκού, Γιώργος Τσαμασλής, ο οποίος χαιρέτισε την εκδήλωση και ευχήθηκε στο Δ.Σ να συνεχίσουν το έργο το οποίο κάνουν εδώ και 50 χρόνια που έχει ιδρυθεί ο Σύλλογος “Αγάπη”.