Ακυρη η σκέψη Τσαμασλή για το “Ηρώο” της Περαίας
![Ακυρη η σκέψη Τσαμασλή για το “Ηρώο” της Περαίας](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2021/10/Ηρώο-Περαία-2.jpg)
Την σκέψη του για την κατάθεση των στεφάνων της εθνικής εορτής στο υπό διαμόρφωση “ηρώο” που βρίσκεται δίπλα στο δημαρχείο, εξέφρασε, κατά τη διάρκεια του Δημοτικού Συμβουλίου, ο δήμαρχος, Γιώργος Τσαμασλής.
Η ακαταλληλότητα όμως του συγκεκριμένου χώρου, δεδομένου πως πρόκειται απλά για έναν τοίχο με κάποιες ζωγραφιές ηρώων του ΄21 (άρα σε καμία περίπτωση δεν μιλάμε για ηρώο), προκάλεσε την αντίδραση του σώματος, αναγκάζοντας τον κ. Τσαμασλή να δώσει άκυρο στον… εαυτό του!
Μετά απ΄ όλα αυτά οι καταθέσεις των στεφάνων θα γίνουν στο Μνημείο Ηρώων της Ανω Περαίας, αμέσως μετά τη δοξολογία η οποία θα λάβε χώρα στον Ιερό Ναό Αποστόλων Πέτρου και Παύλου της Κάτω Περαίας.