Τι έκαναν οι ομάδες μας στα σημερινά φιλικά

Τρία φιλικά περιείχε το σημερινό ποδοσφαιρικό πρόγραμμα για τις ομάδες της περιοχής μας.

Στο αθλητικό κέντρο του Λόλα, στη Σουρωτή, ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας ηττήθηκε από την Κ19 του ΠΑΟΚ με 3-1. Η αναμέτρηση αποτέλεσε ένα πολύ δυnaτό τεστ και για τις δύο ομάδες. Το ημίχρονο του αγώνα ήταν στο 0-0.

Στη Σίνδο, στο πρώτο φιλικό του παιχνίδι, στο πλαίσιο της προετοιμασίας του για την Γ΄ Εθνική, ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου επικράτησε με 0-2 επί της τοπικής Ομόνοιας.

Τέλος, η Νίκη Μεσημερίου, με 2 γκολ του Αλέξη Γιαλετζη και 2 του Βασίλη Βλαχογιωργου, κέρδισε με 1-4 την ΑΕ Φιλυρου στο ΔΑΚ Πανοράματος, στον τρίτο φιλικό αγώνα προετοιμασίας της. Το ημίχρονο έληξε 1-1 αλλά η εικόνα στο 2ο ήταν σαφώς πιο βελτιωμένη με αποτέλεσμα αυτό το ευρύ σκορ. Στο 1-2 χάθηκε και πέναλτι από τον Γιαλετζη ενώ σημαντική ευκαιρία για να κάνει το 1-5 με κεφάλια είχε ο Ζαφείρης Κυρμανιδης λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης.