“Σίφουνας” ο Ποσειδώνας παρέσυρε την Σουρωτή (1-5)!
![“Σίφουνας” ο Ποσειδώνας παρέσυρε την Σουρωτή (1-5)!](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2023/12/Ποσειδών-στη-Σουρωτή.jpg)
Με συνοπτικές διαδικασίες ο Ποσειδώνας πέρασε από την Σουρωτή για τον θεσμό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Μακεδονίας.
Η ομάδα της Μηχανιώνας συνέτριψε με το εντυπωσιακό 1-5 τον γηπεδούχο Ορφέα χάρις σε γκολ που πέτυχαν οι Κύζιλης, Τσαπακίδης, Καλλίδης, Κάκκος και Σαλιάρης.
Ο Ποσειδώνας, με τη νίκη αυτή, προκρίθηκε στους “8” του Κυπέλλου της ΕΠΣΜ και περιμένει να μάθει στην κλήρωση της ερχόμενης εβδομάδας τον αντίπαλο της για την επόμενη φάση.