Νίκησε στο ντέρμπι ο Ποσειδώνας, ήττα για τον Κεραυνό στο Κιλκίς
![Νίκησε στο ντέρμπι ο Ποσειδώνας, ήττα για τον Κεραυνό στο Κιλκίς](https://bestcity.gr/wp-content/uploads/2023/11/Ποσειδών-Τσιπούρας.jpg)
Νίκη που την είχε μεγάλη βαθμολογική ανάγκη πέτυχε ο Ποσειδώνας Μηχανιώνας στο ντέρμπι με τον Θερμαϊκό Θέρμης. Υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες (παγωμένος αέρας) οι παίκτες του Αγγελου Ζαζόπουλου επανήλθαν στις επιτυχίες μ΄ ένα χρυσό γκολ του Δημήτρη Τσιπούρα! Βαθμολογική ανάσα για τους “ψαράδες”!
Αντίθετα, ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου δεν τα κατάφερε στο Κιλκίς γνωρίζοντας την ήττα από τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης με 2-1.